PazarQytet i vjetërTërheqjet Turistike

Rruga Pařížská

Rruga Pařížská, rruga më e mirë borgjeze, falë vendndodhjes së saj, i ka takuar gjithmonë rrugëve me një përqendrim të lartë të dyqaneve luksoze, kafeneve, restoranteve dhe bareve luksoze. Kjo rrugë shkon nga Sheshi i Qytetit të Vjetër në lumin Vltava; ai përça në dysh lagjen hebreje dhe është një shëtitje e lehtë nga disa nga hotelet më të mira me pesë yje në Pragë.

Parizska Street

Dyqanet ofrojnë xham të prerë, bizhuteri, kozmetikë, por ka ende një kategori që mbizotëron. Është modë në të gjitha format e saj. Secili do të gjejë të tijën midis numrit të madh të markave, qofshin kostum për meshkuj, veshje sportive apo fustan mbrëmjeje. Sinonimi i kësaj rruge për sa i përket blerjeve është “zgjedhje të panumërta”.

Veshjet e bukura shkojnë krah për krah me aksesorët inteligjentë të modës të përfaqësuar këtu nga markat më të larta prestigjioze. Thjesht ejani dhe zgjidhni. Të gjitha dyqanet e përmendura ofrojnë shërbimin e blerjeve pa taksa, i cili do t’i bëjë blerjet tuaja edhe më të këndshme.

Pařížská Street

Artikuj të Lidhura

Back to top button