Kulturë/Argëtim

Praga ofron shumë vende historike dhe kulturore dhe mënyra të shumta të ndryshme për të kaluar kohën tuaj të lirë. Ka teatro, muze, koncerte, recitale të muzikës klasike, festivale, ekspozita, galeri, klube, argëtim për fëmijë, një kopsht zoologjik dhe kopsht botanik, panaire dhe shumë më tepër. Çdo vizitor me siguri do të gjejë diçka për shijen e tij. Ju gjithashtu mund të kontrolloni rishikimin tonë të shkurtër të ngjarjeve më të rëndësishme vjetore këtu .

Për argëtim gjatë natës ka shfaqje, koncerte, xhaz, teatër, kabare, bare, një kazino, klube nate dhe klube striptizi për t’u zbuluar, shijuar, shijuar dhe shijuar deri në orët e para të mëngjesit.

 • Dance and Music Clubs in Prague

  Ka shumë klube vallëzimi dhe muzike në Pragë, por në krahasim me baret, shumica e lokaleve të njohura të klubeve natën vonë ekzistojnë jashtë qendrës…

  Lexo më shumë »
 • Gay and Lesbian Bars and Clubs

  Alcatraz - Klub modern në Zizkov, festa çdo të shtunë të parë dhe të tretë. Tabela e derës krenohet VETËM PËR BURRA. Drake's - Një…

  Lexo më shumë »
 • Bars and Clubs

  Ne kemi mbuluar tashmë disa nga klubet më të nxehta në Pragë, por e vërteta është se ka edhe shumë të tjera për të zgjedhur.…

  Lexo më shumë »
 • Strip and Adult Night Clubs

  Rrugët anësore jashtë Sheshit Wenceslas dhe vetë Sheshi kanë përqendrimin më të lartë të klubeve të striptizimit. Klubet më të famshme dhe më të shtrenjta…

  Lexo më shumë »
 • Klubet e xhazit

  Në Zonja e Vjetër është një klub dhe restorant i sofistikuar në bodrum xhaz që tërheq emra seriozë nga e gjithë bota. Këtu luhet një…

  Lexo më shumë »
 • Rock & Pop

  Muzika rock dhe pop ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në vend dhe në Pragë në veçanti dhe është ende jashtëzakonisht e popullarizuar edhe sot…

  Lexo më shumë »
 • Skena Jazz

  Jazz ka ushtruar një sasi të madhe ndikimi mbi muzikën e Republikës Çeke, dhe nga ana tjetër Republika Çeke ka ushtruar shumë ndikim në skenën…

  Lexo më shumë »
 • Klubet Rock

  Rock Café - Kjo është një disko e këndshme me muzikë live. Në katin e parë të klubit ndodhet Jim Beam Bar, një internet kafe,…

  Lexo më shumë »
 • Arti, Kultura dhe Koha e Lirë

  Praga konsiderohet nga shumë si një nga qytetet më romantike në botë, me imazhet e dritave të rrugëve që reflektojnë shkëlqyeshëm në lumin Vltava që…

  Lexo më shumë »
 • Argëtim në Pragë

  Pavarësisht se ku ktheheni në këtë qytet, gjithmonë ka diçka që të kapë imagjinatën. Nga koncertet klasike në ndërtesa madhështore deri te xhazi i këndshëm…

  Lexo më shumë »
 • Masazhet Erotike të Pragës

  Praga nuk është vetëm mjedisi i përsosur për shëtitje përgjatë rrugëve të bukura, romantike me kalldrëm duke zbuluar pamjet historike në çdo hap, por gjithashtu…

  Lexo më shumë »
 • Spas dhe masazh në Pragë

  Spa-të janë gjetur në Pragë për shumë vite dhe ato konsiderohen si një mënyrë jetike për të përmirësuar shëndetin dhe mirëqenien nga një numër njerëzish…

  Lexo më shumë »
Back to top button