AktivitetetKulturë/Argëtim

Strip and Adult Night Clubs

Stripper Club, Prague  Rrugët anësore jashtë Sheshit Wenceslas dhe vetë Sheshi kanë përqendrimin më të lartë të klubeve të striptizimit. Klubet më të famshme dhe më të shtrenjta janë Goldfingers, të vendosura nën Hotelin Ambassador, Darling Cabaret dhe K5 Relax. Në përgjithësi, të gjitha klubet e striptizimit paguajnë tarifa hyrjeje dhe nëse nuk keni ndonjë fletëpalosje promovuese me një ofertë hyrje falas, prisni të paguani nga 200 CZK deri në 600 CZK. Pijet zakonisht janë shumë më të shtrenjta në krahasim me pijet e zakonshme ose klubet e natës.

Pothuajse të gjitha klubet e striptizmit ofrojnë shfaqje private strip dhe akoma më shumë … deri në fantazinë tuaj.

Klubi i natës Goldfingers

Klubi ndodhet në Hotelin 5* Ambassador në sheshin Wenceslas dhe është një klub i mobiluar mirë, modern me strip dhe kërcim. Goldfingers është i njohur në qytet dhe ofron disa nga vajzat më të bukura të klubeve të natës në Pragë. Ky strip club elegant ofron striptizë, Go-Go Dancing dhe shfaqje skenike topless, së bashku me kërcime private në xhiro.

Hapur çdo ditë: 21:00-04:00. faqe interneti

Kabare e dashur

Stripper, Wenceslas SquareI ndodhur pak larg Sheshit Wenceslas, Darling Cabaret është klubi më i madh dhe ndoshta më i njohur i kabareteve në qendër të Pragës.

Darling Cabaret shtrihet në gjashtë dhoma dhe ka tre bare. Të paktën 15 vajza janë zakonisht në banesë, të shpërndara në të gjithë klubin dhe duke performuar në një nga tre skenat. Shfaqje të ndryshme zhvillohen gjatë pasdites dhe natës, duke përfshirë kabare me striptizë, shfaqje lezbikesh, shfaqje tajlandeze zjarri dhe vallëzime tavoline.

Darling Cabaret kujdeset për turistët mjaft të pasur, kështu që nuk është vendi më i lirë në qytet. Duke ecur rreth sheshit Wenceslas gjatë natës, mund të shihni limuzinën e bardhë me shtrirje Darling Cabaret duke bërë turneun. Nëse ju pëlqen të shkoni në klub, ata do t’ju çojnë atje falas.

Hapur: Hënë-E martë 12:00-05:00; e mërkurë ora 20:00-05:00; E enjte 12:00-05:00. faqe interneti

Piper i nxehtë

Ky klub ekskluziv ndodhet në sheshin Wenceslas pranë klubit të vallëzimit disko Duplex. Shfaqja gjatë gjithë natës përfshin kërcimtarë ekzotikë, një shfaqje lezbikesh, një shfaqje skenike dhe festa private. Shfaqjet janë rreptësisht pa kontakt, por ju mund të paguani ekstra për shfaqjet private. Ju gjithashtu mund të shikoni një shfaqje kërcimi jo-tradicionale në pasarelë dhe një shfaqje feste beqarësh në skenë, veçanërisht e popullarizuar në mesin e grupeve angleze të drerave dhe pulave. Shfaqjet dhe çmimet e striptizit janë të njëjta si në të gjitha kabaret e tjera në zonën qendrore të Pragës. Ka hyrje falas, një speciale birrë dy për një dhe shumë oferta të tjera, dhe për të mos harruar të përmend se nuk ka kohë mbylljeje. faqe interneti

Ekstazi

Kjo kabare ndodhet më larg qendrës së qytetit në Žižkov dhe kështu është më e lirë. Nëse i telefononi, taksia e tyre do t’ju çojë në klub dhe do t’ju kthejë pa pagesë. Klubi ka gamën e zakonshme të shfaqjeve skenike me rreth 15 vajza, dhoma private me shtretër uji dhe surpriza të tjera. Vlen të merret parasysh nëse po mendoni të merrni një nga vajzat e tyre në dhomë; përndryshe, shfaqjet zakonisht janë më të mira në kabaret e përmendura më parë. faqe interneti

Kabareja e Kariokës

Carioca shtrihet shumë poshtë sheshit Wenceslas, në diçka që i ngjan një dhomë gjumi perandorake. Në një jetë të mëparshme, ishte ndër klubet më të mira të xhazit të qytetit. Ari dhe ambienti i kuq i stilit barok është ende aty; megjithatë, pronarët e rinj kanë prezantuar një kabare: striptiste alternohen me kërcimtarë të veshur me kapele dhe bastunë, në atë që pothuajse mund të kalojë për argëtim në një takim (së bashku me çmimet normale të pijeve të fryra). Sheshi Wenceslas 4, Orari i hapjes: nga 21:00 deri në 04:00 çdo ditë. Tarifa e pranimit: 200 CZK në 500 CZK. faqe interneti

Kabareja Magjike e Pragës

Ky klub ka një ambient intim dhe miqësor, me deri në dhjetë vajza çdo natë. Ndonëse nuk i përshtatet idealit për festa më të mëdha Stag, klubi ka një atmosferë të veçantë, magjike. Adresa: Havelská Eight, Praha One. Orari i hapjes: 20:00-05:00. faqe interneti

Trego Park

I quajtur më parë Red Light, ky kompleks i stilit të Amsterdamit është tregu i lirë i mishit në bodrum të qytetit, me një bar që tërheq marinsat dhe dhomat në katin e sipërm me vajza që presin në to për patronazhin tuaj. Bubenskě nábř Treqind dhe Gjashtë, Holešovice, Pragë Shtatë. Orari i hapjes: çdo ditë nga 15:00 deri në 03:00. Tarifa e pranimit: 100 CZK. Kartat e kreditit nuk lejohen. faqe interneti

Klubi i natës i kapitenit Nemo

Captain Nemo është një klub nate ekzotik i vendosur midis Sheshit Wenceslas dhe Sheshit të Qytetit të Vjetër në Pragë.

Karakteristikat kryesore janë striptizi, shfaqje lezbikesh, kërcimtarë Go-Go dhe masazh.

Ka një brendshme të mrekullueshme prej metali dhe druri të kuq vezullues, shoqëruar me mobilje të rehatshme, të veshur me susta me lëkurë të zhdërvjellët të kuq. Kujdes edhe për peshqit në ndriçues të mëdhenj në sallë.

Lokali është i pajisur mirë dhe vajzat prezantohen në një stil të shkëlqyeshëm, me muzikë të nxehtë dhe shfaqje fantastike me laser.

Hapur çdo ditë: 19:00-05:00; Adresa: Ovocny trh 13, Qyteti i Vjetër.

Limuzinë me striptisteKëshilla jonë

Rezervoni online një limuzinë me shfaqje striptiste nga Aeroporti i Pragës në hotelin tuaj në Pragë. Limuzina luksoze do t’ju presë në aeroportin e Pragës. Brenda do të jetë një nga striptistet tona për të përmbushur dëshirat tuaja më të thella, duke interpretuar kërcimin e tyre sensual erotik.

A e dinit?

Ligjvënësit në Republikën Çeke janë mësuar të anashkalojnë temën e prostitucionit: ndërsa tutorët janë të ndaluar, ligji nuk trajton drejtpërdrejt prostitucionin. Megjithatë, klubet dhe 100-at e klientëve e bëjnë patjetër: gratë në shumë klube të të rriturve po punojnë ligjërisht si argëtuese të pavarura dhe një ‘valle private’ në një dhomë private ofrohet rregullisht. Gjithçka është mjaft higjienike dhe e sigurt, dhe shumë klube moderne do t’jua kthejnë tarifën e hyrjes nëse blini shërbime shtesë. Megjithatë, si me klube të ngjashme kudo, çmimet e pijeve janë të fryra masivisht dhe striptistet janë të trajnuar për t’i kërkuar këto nga klientët.

Artikuj të Lidhura

Back to top button