AktivitetetKulturë/ArgëtimRestorantet

Bars and Clubs

Bar in PragueNe kemi mbuluar tashmë disa nga klubet më të nxehta në Pragë, por e vërteta është se ka edhe shumë të tjera për të zgjedhur. Për të ndihmuar në zbërthimin e listës, këtu janë disa nga baret dhe klubet tona të preferuara nga i gjithë qyteti.

Double Trouble Bar dhe Club

Ky është një nga baret më të njohura në bodrum të qytetit, dhe kjo po thotë diçka duke marrë parasysh sa prej tyre ka në Pragë. Disi e vështirë për t’u gjetur, Double Trouble ndodhet midis Sheshit Wenceslas dhe Sheshit të Qytetit të Vjetër. Nëse ju pëlqen një skenë klubi më intime, atëherë ky është vendi për ju. Ka vallëzim, i cili zakonisht fillon rreth mesnatës kur klientët fillojnë të kërcejnë në çdo sipërfaqe të sheshtë që mund të gjejnë, duke përfshirë edhe lokalin! Muzika ofrohet nga DJ nga e hëna deri të shtunën.

Orari: nga e hëna deri të enjten – 19:00 deri në 4:00 të mëngjesit, të premten dhe të shtunën – 19:00 deri në 5:00 të mëngjesit. faqe interneti

Bari dhe Librat

Disa nga kënaqësitë e jetës janë të paçmueshme – Një mjedis i dritës së qirinjve, aroma e pagabueshme e purove të bukura, një diskutim me bashkëshortët tuaj, një gërshërë rakie e këndshme pranë shkëlqimit të përzemërt të një oxhaku, të gjitha të kombinuara me disa melodi që sjellin kujtime për të gjithë. Mirë se vini në Bar And Books – një vend ku kënaqësitë si këto mund të shijohen vazhdimisht. Bari ka disa adresa – në Mánesova Sixty-Four, Prague Two, afër Metro A që udhëton për në Jiřího z Poděbrad dhe në Týnská Nineteen, Prague One, në qendër të Pragës. faqe interneti

Bari i Nju Jorkut në Tretter’s

Ky bar i pëlqyer i koktejve ndodhet dy blloqe larg Sheshit të Qytetit të Vjetër. Është modeluar lirshëm në klubet e stilit të Nju Jorkut të viteve 1930. Tërheqjet këtu janë koktejet me cilësi të mirë dhe klientela fantastike me para të reja. Mbërrini këtu herët për të rezervuar një tavolinë, ose telefononi paraprakisht për të rezervuar një. Gënjeshtrat do të insistojnë në një kod veshjeje në një natë të ngarkuar, kështu që jini të sigurt dhe vishuni pak. Është e hapur çdo ditë nga ora 19:00-02:00. Adresa: V kolkovně Three, Prague One; Faqja e internetit: www.tretters.cz . Stacioni i metrosë: Staroměstská.

Chapeau Rouge Bar dhe Club

I përbërë nga tre kate, katër bare dhe tre skena, Chapeau Rouge Bar and Club është bari i fundit i festës pranë Sheshit të Qytetit të Vjetër. Ky vend tërheq si vendasit ashtu edhe turistët çdo natë. Chapeau Rouge u themelua në vitin 1919 dhe u projektua si një Pub irlandez në katin e fundit. Dy katet e tjera kanë rrotullime të çuditshme dhe të larta të DJ-ve, dhe hyrja është e lirë për këdo. Zbukuruar në një të kuqe të errët, turma përfshin të gjitha moshat dhe kombësitë, dhe bari është një mënyrë e përsosur për të filluar ose përfunduar një mbrëmje në qytet.

Orari i barit: nga e hëna deri të enjten – mesditë deri në 3:00 të mëngjesit, të premten – mesditë deri në 4:00 të mëngjesit, të shtunën – 16:00 deri në 4:00 të mëngjesit dhe të dielën – 16:00 deri në 2:00 të mëngjesit.

Orari i klubit – nga e hëna deri të enjten – 21:00 deri në 4:00 të mëngjesit dhe të premten deri të shtunën – 21:00 deri në 6:00 të mëngjesit; faqe interneti

Bar dhe Klubi La Fabrique

Ky është një nga klubet më të vjetra dhe të njohura në të gjithë Pragën. E vendosur vetëm pesë minuta nga Sheshi i Qytetit të Vjetër dhe tre minuta nga Sheshi Wenceslas, La Fabrique përbëhet nga një bar i madh lart dhe një bodrum dhe një klub nate. Ashtu si baret e tjera në Pragë, La Fabrique ka një brendshme të dekoruar me tulla të ekspozuara. Ato shërbejnë gjithashtu një përzgjedhje të gjerë birrash, duke përfshirë Stella Artois dhe Hoegaarden. Ka gjithashtu shumë kokteje dhe verë për të zgjedhur, dhe çmimet janë të gjitha shumë të arsyeshme. Klubi është gjithashtu i njohur si me vendasit ashtu edhe me turistët. Mund ta filloni ose ta përfundoni ditën tuaj me një pije ose koktej në La Fabrique me orë të shkëlqyera.

Orari: nga e hëna deri të enjten – 11:00 deri në 3:00 të mëngjesit, të premten nga ora 11:00 deri në 4:00 të mëngjesit, të shtunën nga ora 17:00 deri në 4:00 dhe të dielën nga ora 17:00 deri në 3:00 të mëngjesit. www.lafabrique.cz

M1 Lounge Bar dhe Club

Tërheqja e klientelës si Matt Damon, Elijah Wood, Kanye West është një nga klubet më hippe të Pragës. Pas një rinovimi të gjerë, M1 ofron një bar koktejli të dedikuar, një pistë të madhe vallëzimi dhe një nga dhomat VIP më ekskluzive në qytet. E vendosur vetëm pak minuta më këmbë nga Sheshi i Qytetit të Vjetër, M1 i shërben kryesisht një turme ndërkombëtare. Hapur herët dhe vonë, ky është vendi i përsosur për të filluar ose për të përfunduar mbrëmjen tuaj.

Orari: e diel deri të enjten – 20:00 deri në 3:00 të mëngjesit, e premte deri të shtunën – 20:00 deri në 5:00 të mëngjesit. faqe interneti

Klubi muzikor N11

Në pamje të parë, N11 mund të jetë i vogël, por sapo të kaloni nëpër korridoret, do të shihni se ky klub bodrum përmban disa bare, sallone dhe një pistë të madhe vallëzimi. Në fakt, e gjithë ndërtesa mund të mbajë 350 klientë dhe normalisht tërheq një turmë lokale. Ndodhet vetëm pesë minuta në këmbë nga sheshi Wenceslas dhe përmban mbi 40 verëra të huaja dhe birra të huaja, si dhe pije të shumta alkoolike për t’u përzier në koktejet tuaja. Mbi pistën e vallëzimit, ka një ekran të madh projeksioni që tregon video muzikore dhe DVD. DJ i N11 luan hip-hop dhe R&B gjatë fundjavave, duke e bërë N11 një zgjedhje të mirë nëse këto zhanre përshtaten me preferencën tuaj muzikore.

Orari: e martë deri të enjten – 20:00 deri në 4:00 të mëngjesit, e premte deri të shtunën – 20:00 deri në 5:00 të mëngjesit. faqe interneti

Grand Café Praha

Nëse xhazi është më shumë gjëja juaj, atëherë mos e humbisni Grand Café Praha. E vendosur në hotelin luksoz Grand Praha dhe me pamje nga Sheshi i Qytetit të Vjetër, kjo kafene luksoze përmban muzikë xhaz çdo ditë. Patronët mund të përfitojnë nga “Darka dhe Nata Jazz”, e cila përfshin muzikë xhaz së bashku me një vakt me tre pjata dhe një gotë shampanjë mikpritëse. Biletat duhet të blihen paraprakisht për të fituar pranim. faqe interneti

Restorant Bílý Koníček dhe Klubi Jazz

I hapur për ata të të gjitha moshave, Bily Konicek përmban xhaz çdo natë si dhe ushqim të shijshëm. I vendosur në një nga shtëpitë më të vjetra në Sheshin e Qytetit të Vjetër, ky restorant ndodhet në bodrumin e ndërtesës së shekullit të 12-të. Ushqimet vijnë të përgatitura në ushqime tradicionale çeke ose ndërkombëtare. Ndërsa ka shumë verëra të mira çeke në dispozicion për të shoqëruar vaktin tuaj, ju gjithashtu mund të gjeni verëra nga Gjermania, Franca, Italia dhe Spanja. Ndërsa shishet mund të jenë të shtrenjta, vera në gotë është shumë e arsyeshme.

Muzika në sfond mbahet e ulët deri në orën 21:00, kur tre deri në pesë muzikantë të xhazit dalin në skenë dhe luajnë deri në mesnatë. Nëse preferoni të vazhdoni më pas, ka një klub në pjesën e pasme të restorantit që mund të rezervohet paraprakisht për grupe të mëdha. Muzika do të mbulojë disa dekada, dhe ju mund të kërceni deri në agim.

Bily Konicek është i përshtatshëm për ata që duan të festojnë ose për çiftet romantike që kërkojnë një natë për veten e tyre.

Orari: Çdo ditë nga ora 11:00 deri në 01:00, grupi xhaz live nga ora 21:00 deri në mesnatë. faqe interneti

U Malého Glena Bar dhe Jazz Club

Si një nga klubet më të vogla të xhazit në qytet, U Maleho është një vend i mrekullueshëm për të kaluar një mbrëmje intime duke shijuar një sërë birrash dhe koktejesh të ftohta. I vendosur brenda pesë minutash në këmbë nga Ura e Charles, ky bar përmban një atmosferë të relaksuar çdo natë. Muzika live fillon çdo mbrëmje në orën 21:30, dhe ka një sesion bllokimi çdo të diel. Ju do të duhet të mbërrini herët për të gjetur një vend të mirë dhe të mos jeni të rregulluar në barin e vogël të vendosur larg skenës dhe dhomës kryesore të xhazit. faqe interneti

U Staré Paní

I fshehur plotësisht larg nivelit të rrugës, ky klub xhazi ndodhet në një bodrum, hyrja e të cilit gjendet përmes hotelit U Stare Pani. Disa nga aktet më të mira të xhazit në Pragë rezidojnë këtu, kështu që është më mirë të shkoni atje herët për vendet më të mira dhe madje edhe atëherë, ka të ngjarë të ndani një tryezë me një çift tjetër. U Stare Pani shërben një shumëllojshmëri të gjerë shampanjesh, pijesh alkoolike, kokteje, birra dhe pije joalkoolike. Ndërsa dyert hapen në orën 19:00, xhazi live do të fillojë në orën 21:00.

Orari: Çdo ditë nga ora 19:00 deri në 2:00 të mëngjesit, xhaz live nga ora 21:00 deri në mesnatë. faqe interneti

Sallë pritjeje e valëve Aloha

Aloha Cocktail Bar dhe Music Club në Pragë është një institucion në modë, me një aluzion të ndikimit Havai Tiki nga vitet 1930 deri në 1960. Ndriçimi i zbehtë dhe një brendshme prej druri i japin ambientit një atmosferë të qetë. Ne ofrojmë një gamë fantastike kuzhine moderne dhe kokteje ekzotike. Mjedisi i qetë plotësohet me muzikë live nga grupet dhe DJ. Përveç programit tonë të zakonshëm, ne organizojmë festa tematike, së bashku me ditëlindje dhe festa korporative. Ky vend është i përsosur për këdo që dëshiron të provojë disa shije Havai. Na vizitoni në internet: www.alohapraha.cz

Ungelt Jazz and Blues Club

I vendosur pak larg Sheshit të Qytetit të Vjetër dhe i themeluar në vitin 2000, ky është një nga klubet më të reja të xhazit në Pragë. Dhe ndërsa mund të jetë i ri, Ungelt ka krijuar tashmë një reputacion si një nga klubet më të mira të xhazit në qytet. I vogël dhe intim, ndodhet në një bodrum me tulla me një ballkon me skela për të rritur shfrytëzimin. Ka shumë kokteje dhe birra në dispozicion, të gjitha me çmime të arsyeshme, dhe turma është zakonisht një përzierje e të rinjve dhe të moshuarve dhe vendasve dhe turistëve.

Orari: Çdo ditë nga ora 20:00 deri në mesnatë, Muzikë live nga ora 9:15 deri në mesnatë. faqe interneti

Bari i Bugsy

I vendosur në lokalin e njohur luksoz të Paris Street, Bugsy’s Bar ka qenë në Pragë që nga viti 1995. Menuja e pijeve përfshin dhjetëra shampanjë, sake dhe rume, verëra, tekila, vodka dhe uiski dhe pije të tjera alkoolike. Ofrohen edhe puro dhe ushqim. Na vizitoni në internet: www.bugsysbar.com

Limo për festën e drerit dhe pulës me zhveshëse – Rezervoni në internet limuzinë Lincoln ose Hummer nga Aeroporti i Pragës.

Listime të tjera të bareve

BaReGo www.mandarinoriental.cz

Drita blu www.bluelightbar.cz

Hotel Buddha-Bar www.buddha-bar.cz

Bugsys Koktej Bar www.bugsysbar.cz

Cloud-9 Bar www.cloud9.cz

Club Újezd www.klubujezd.cz

Čili Bárek www.cilibar.cz

Dirty Dog Cocktail Bar www.dirtydogbar.cz

Duende www.barduende.cz

Fraktál www.fraktalbar.cz

Hany Bany Bar www.hanybany.cz

Hemingway Bar Pragë www.hemingwaybar.eu

Jet Set www.jetset.cz

Bar i çmendur www.madbar.cz

Orange Bar & Café www.orangebar.cz

Solidní Nejistota www.solidninejistota.cz

Ultramarin www.ultramarin.cz

Radost FX www.radostfx.cz

U Sudu www.usudu.cz

Zanzibar www.kavarnazanzibar.cz

Zelena Zahrada www.zelena-zahrada.eu

Klube të tjera të muzikës live

Bunkr Parukářka www.parukarka.eu

Chapeau Rouge www.chapeaurouge.cz

Cross Club www.crossclub.cz

Klub Strahov 007 www.klub007strahov.cz

Lucerna Music Bar www.musicbar.cz

Matrix Club www.matrixklub.cz

Meet Factory www.meetfactory.cz

Palác Akropolis www.palacakropolis.cz

Dhoma e Kuqe www.redroom.cz

Rock Café www.rockcafe.cz

Roxy www.roxy.cz

SaSaZu www.sasazu.com

Styx Smart Club www.clubstyx.cz

Wakata www.wakataclub.org

Artikuj të Lidhura

Lexoni gjithashtu
Close
Back to top button