AktivitetetKulturë/Argëtim

Gay and Lesbian Bars and Clubs

Alkatraz

Klub modern në Zizkov, festa çdo të shtunë të parë dhe të tretë. Tabela e derës krenohet VETËM PËR BURRA.

Adresa: Borivojova 58, Prague 3

Arritja atje: Tramvaji 5, 9, 26 për në Lipanská

Orari i hapjes: 21:30 – 04:00; faqe interneti

Drake’s

Një klub pa ndalesë me një përzgjedhje të gjerë pijesh, shuplakë falas të dielave në mbrëmje.

Adresa: Zborovská 50, Prague 5

Arritja atje: Tramvajet 6, 9, 12, 22 ose 23 për në Újezd

Orari i hapjes: Hapur pa ndalesë; faqe interneti

Friends Prague Bar & Club

Është një lloj bari heteroseksual; megjithatë, Friends pret gjithashtu “Nata e Lirisë”, një nga netët më të mëdha të lezbikeve çeke. Është një bar dhe klub i qetë në bodrum. Ambient modern, komod dhe i madh me kondicioner dhe ajrim të shkëlqyer. Menuja e madhe e pijeve, internet falas Wi-Fi. Shërbyer verë dhe kafe të shkëlqyer. Një sistem më i avancuar i projeksionit të tingullit dhe videove, pistë vallëzimi dhe një sallë pritjeje private. DJ partitë Mër. të Sht. nga ora 22:00 Pa pagesë mbulimi, pa konsum minimal.

Adresa: Bartolomějská 11, Prague 1

Arritja atje: Metro B në Národní trída ose tramvaj 17, 18 në Národní divadlo

Orari i hapjes: 18:00 – 05:00; faqe interneti

Piano Bar

Një bar retro homoseksual në bodrum, bilardo, dhomë për jo duhanpirës. Duke shfaqur gjithashtu ekspozita fotografike dhe pikture. Vend i mirë për një pije të qetë.

Adresa: Mileaovská 10, Prague 3

Arritja atje: Metro A ose tramvaj 11 në Jirího z Podebrad

Orari i hapjes: 17:00 – vonë

Tempulli i klubit

Fillimisht Pinocchio, ky klub u ridekorua plotësisht në vitin 2007. Është një qendër e madhe homoseksuale në Pragë – bar, disko, lojëra dhe madje edhe pension të vogël. Shfaqje të drejtpërdrejta.

Adresa: Seifertova 3, Prague 3

Arritja atje: Metro C deri në Hlavní nádralí

Orari i hapjes: 15:00 – 06:00; faqe interneti

Shenjtorët

Bar homoseksualësh në pronësi britanike që ndodhet në zemër të lagjes së homoseksualëve në Pragë të quajtur Vinohrady. Është një bar mjaft i vogël, i cili i jep vetes një atmosferë komode. Ka një hapësirë të këndshme ndenjeje me divane dhe tavolina, dhe stola të vendosura rreth zonës së barit. E enjtja është Nata e Zonjave, dhe herë pas here lokali pret ngjarje të tilla si Nata e të Drejtave të Grave.

Adresa: Polská 32, Prague 2

Arritja atje: Metro A në Jirího z Podebrad ose tramvaj 11 në Vinohradská trlnice

Orari i hapjes: 5 pasdite – 2 pasdite (e hënë-e enjte), 17 pasdite – 4 pasdite (e premte, e shtunë), 13 pasdite – 1 pasdite (diellë); faqe interneti

U Rudolfa

Pub për homoseksualët pranë sheshit Wenceslas.

Adresa: Mezibranska 3, Nove Mesto. Stacioni i metrosë Muzeum.

Orari i hapjes: Çdo ditë nga ora 16:00 – 02:00. faqe interneti

Radost FX

Është një lokal heteroseksual; megjithatë, çdo muaj, ata organizojnë natën “Lollypop” – kjo është nata që ju duhet të keni kujdes.

Adresa: Bělehradská 120, Prague 2. faqe interneti

Klubi On

Bar Lesbike dhe Gay që ka tre kate. DJ-të luajnë muzikë pop, këngë klasike dhe melodi çeke çdo mbrëmje. Të premteve dhe të shtunave, bodrumi hapet dhe DJ-të luajnë në shtëpi dhe kërcejnë muzikë atje poshtë. Klubi ka një pistë vallëzimi, dhoma të errëta dhe një bar.

Orari i hapjes: Bar/Kafene nga 4 pasdite deri në 5 të mëngjesit, Klubi i vallëzimit nga 9 pasdite deri në 5 të mëngjesit. faqe interneti

Klubi i Arratisjes

Ik në klubin e natës dhe restorantin e homoseksualëve Paradise. Hapur çdo ditë nga ora 9 pasdite deri në 4 të mëngjesit dhe ndodhet në mes të Pragës. Valltarët Go-go do të performojnë për klientët nga ora 21:00 deri në orën e mbylljes. Gjithashtu, çdo natë ka deri në njëzet e pesë përcjellës, të moshës njëzet e tre vjeç e poshtë, për të ofruar saktësisht llojin e duhur të ambientit.

Orari i hapjes: 7 pasdite deri në 5 të mëngjesit. faqe interneti

Bari i Qiellit

Club Heaven është vendi i preferuar për klientët homoseksualë dhe për këdo që e do seksin, eksitimin dhe erotizmin pa asnjë paragjykim apo pengesë. Bari ka një dyqan seksi dhe një kinema erotike. Oferta standarde për pije dhe një përzgjedhje e festave argëtuese. Orari i hapjes: nga e hëna në të premte nga 11 deri në 5 të mëngjesit, të shtunave dhe të dielave nga 2 pasdite deri në 5 të mëngjesit. faqe interneti

Klubi Střelec

Një klub tradicional homoseksualësh, i cili është zhvendosur në një adresë tjetër. Ambient i këndshëm. Oferta të mira për pije – një vend i ngarkuar me klientë të ndryshëm. Wi-fi falas. Orari i hapjes: 5 pasdite deri në 3 të mëngjesit çdo ditë. faqe interneti

Klubi i Fanave

Një vend i gëzuar homoseksual që është rindërtuar së fundmi. Ajo ka një xhuboks dhe karaoke, dhe baristë profesionistë. Dhoma e pasme është e disponueshme për këdo që pëlqen të organizojë ngjarje argëtuese. Kjo është një zonë e mirë për një natë birre, dhe ju mund ta rezervoni këtë dhomë për një ditëlindje ose një festë tjetër. Me ajër të kondicionuar të plotë. Orari i hapjes: 5 pasdite deri në 2 pasdite çdo ditë. faqe interneti

Klubi 21

Një galeri dhe bar modern i këndshëm dhe në modë i vendosur mes bodrumeve nëntokësore të shekullit të tetëmbëdhjetë. Shërbimi i gëzuar është i garantuar.

Orari i hapjes: nga e hëna në të enjte nga 7 pasdite deri në mesnatë, të premten dhe të shtunën nga ora 19:00 deri në 2 pasdite. faqe interneti

Artikuj të Lidhura

Lexoni gjithashtu
Close
Back to top button